Kategorie
blog

Błyskoteka – jaka lampa błyskowa?

No i okazało się, że moja ulubiona lampa reporterska Nissin Speedlite Di866 Mark II Professional ma mnie w nosie i nie będzie pracować z Canon 6D Mark II (czego się nie spodziewałem zakładając, że jeśli pracuje z 40D to i z nowszymi nie będzie problemu).

Poszukiwania innej lampy reporterskiej rozpocząłem od lektury i śledzenia YT (tak, wiem że daję się manipulować 😉 ) zakładając, że lampy systemowej Canona na razie nie kupię. Po wstępnym rozeznaniu wyszło, że do użytku nadadzą się lampy Godox (Quadralite) lub Yongnuo.

Yongnuo chwilowo odpuściłem ze względu na niepochlebne komentarze (nie wiem czy do końca słuszne) dotyczące jakości wykonania bo nie mam zamiaru bawić się w naprawianie.

Jako, że w planach mam błyskanie większa ilością lamp od razu pojawiła się kwestia wyzwalania tych lamp – w jaki sposób to robić. Do tego celu w systemie Quadralite służą wyzwalacze Navigator X Plus i Navigator X2 (więcej na http://quadralite.pl/navigator-x ). Wyzwalacz zakładamy na sanki aparatu i po ustawieniu możemy wyzwalać lampy Quadralite (oczywiście jeśli mamy aparat Canona to wyzwalacz musi być do Canona)

Wyzwalacze te pracują na 2,4 GHz (pasmo WiFi) więc w środowisku z dużą liczbą sieci bezprzewodowych mogą nie działać prawidłowo – ot taka ciekawostka.

Warto sprawdzić przed zakupem czy wyzwalacz współpracuje s Twoim aparatem. Informacja o tym znajduje się w tabeli umioeszczonej na tej stronie http://quadralite.pl/navigator-x/348-quadralite-navigator-x2

Jednak na początek nie jest Ci potrzebny wyzwalacz bo mała lampa Quadralite Stroboss 36 http://quadralite.pl/stroboss-lampy/303-quadralite-stroboss-36 może służyć do wyzwalania innych lam Quadralite (w tym też studyjnych).

Z oferty Quadralite zainteresowały mnie lampy z serii Stroboss http://quadralite.pl/stroboss-lampy w tym Stroboss 60evo i Stroboss 60 (głównie przez specyfikację i dość atrakcyjne ceny). Strobos 60evo jest sporo droższy od Strobos 60 a różni się głownie tym, że ma akumulator o pojemności porównywalnej z 4 kompletami akumulatorków paluszków (4xAA) który też znacznie szybciej ładuje się niż akumulatorki AA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *